Terugblik bezoek PaltzBiënnale


Op woensdag 20 mei bracht SoestNetwerkt een bezoek aan de PaltzBiënnale op landgoed De Paltz in Soest. Deze tweejaarlijkse biënnale staat bekend om de bijzondere ontmoeting tussen kunst en natuur, waarbij het deel van het landgoed dat normaal is gesloten, tijdelijk wordt opengesteld voor publiek.

Kunst en natuur

Er was een mooie opkomst van SoestNetwerkt-vrienden. De deelnemers werden verdeeld over twee groepen en rondgeleid door Meria en Anna. Tijdens de wandeling vertelden zij op enthousiaste wijze over de rijke geschiedenis van De Paltz en over de kunstwerken die speciaal voor deze editie in het landschap zijn geplaatst.

De acht kunstwerken vormden samen een bijzondere route door bos, lanen en open plekken. Opvallend was hoe sterk de werken een dialoog aangingen met hun omgeving.

Van mozaïek tot performancekunst

Het mozaïek van een stronk van een olijfboom door kunstenaar Suat Öğüt was voor veel bezoekers een van de favorieten. Het werk, opgebouwd uit natuursteen, verbeeldt op indringende wijze de verwevenheid van cultuur, natuur en herkomst.

Kunstenaar Bouke Groen benaderde het landschap vanuit een meer analytisch perspectief. Hij onderzocht of er wetmatigheden schuilgaan in de onderlinge afstand tussen bomen in een bos. Deze afstanden vertaalde hij naar geluidsfrequenties, waardoor bezoekers de structuur van het bos konden ervaren door te bewegen tussen zuiltjes met luidsprekers. Zijn werk riep de intrigerende vraag op of een bos werkelijk willekeurig groeit, of dat er toch verborgen patronen te ontdekken zijn.

Een heel andere invalshoek bood de Poolse kunstenaar Agata Siwek. Zij was tijdens de biënnale zelf onderdeel van haar werk door rond te zwerven over het landgoed in een wolvenpak. Hiermee vroeg zij aandacht voor de terugkeer en acceptatie van de wolf in het Nederlandse landschap en stelde zij vragen over wie zich eigenlijk moet aanpassen: de mens of de natuur.

Deskundige rondleiding

De rondleidingen boden volop ruimte voor toelichting en gesprek, wat zorgde voor een verdiepte en interactieve beleving. De combinatie van kunst, natuur, geschiedenis en inspirerende begeleiding maakte het tot een zeer geslaagde bijeenkomst.

Onze dank gaat uit naar Meria Bakker en Anna van der Krol voor hun onderhoudende en deskundige rondleidingen.

 

Artikel door: Hans de Leur

Deel dit bericht

Bekijk meer nieuws

Bedrijfsbezoek

Terugblik bezoek PaltzBiënnale

Op woensdag 20 mei bracht SoestNetwerkt een bezoek aan de PaltzBiënnale op landgoed De Paltz in Soest.…

Evenement

Terugblik bezoek Rijkskwekerij

Op maandagavond 13 april werden de vrienden van SoestNetwerkt met koffie en thee ontvangen op de groenste…

Soest Netwerkt

Terugblik Aikido & ondernemerschap

Terugblik op de aikidoles Letterlijk betekent aikido “de weg van harmonie met energie”. Harold van Bourgondiën vertelde…

Word ook vriend van Soest Netwerkt en geniet van de voordelen

Meer informatie
  • Lokaal

    Soest en directe omgeving. Zo lokaal is onze schaal. Ondernemers uit dezelfde omgeving die elkaar inspireren. Een ‘avondje SoestNetwerkt’ leert je al snel de grote diversiteit aan ondernemers en dorpsgenoten kennen. Een aanrader!

  • Persoonlijk

    Als je vriend wordt van ons netwerk heten we je persoonlijk welkom en vertellen we je uitgebreid over de voordelen en onze jaarlijkse activiteiten. Daarna zien we je graag op een aanstaande informele bijeenkomst waarbij je een groot deel van onze vrienden persoonlijk leert kennen.

  • Laagdrempelig

    Bij ons geen snelle deals, maatpakken of hoge instapprijzen. Voor 150 euro per jaar ben je vriend en krijg je een mooie mix aan activiteiten voorgeschoteld. Je hoeft ook niet via iemand aangedragen te worden. Wil je het verhaal eerst eens persoonlijk horen? Neem dan contact op met één van onze bestuursleden.

Van, voor en door zelfstandige ondernemers

SoestNetwerkt is een netwerk van, voor en door zelfstandige ondernemers in Soest en directe omgeving. We organiseren maandelijks leerzame en gezellige activiteiten met als doel om de onderlinge samenwerking en kennisuitwisseling tussen lokale ondernemers te versterken.

Ontdek ons netwerk en kom eens persoonlijk kennismaken tijdens een van onze activiteiten. Je bent van harte welkom!

40+Ingeschreven
leden

10Evenementen
per jaar

2+Bedrijfsbezoeken
per jaar